Autor Tema: da li muski rod place?!  (Pročitano 3492 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dina

• Gost
Odg: da li muski rod place?!
« Odgovor #15 poslato: Avgust 24, 2007, 14:07:22 »
AHA.... stigli smo do teme ucenjivanja suzama... Možda zato muškarci i ne plaču (toliko puno) zato što su videli kako pola populacije ovog sveta može da koristi suze kako bi dobilo nešto, ili jednom rečju - ucenjivanje  :whistle:

Lično meni kad se plače, plačem. I to je to. Ali to koliko mi se plače i za šta, stvarno se razlikuje od ženinog. Za nešto za šta bi se ona rasplakala, ja jednostavno ništa ne osećam, i ponekad mislim da sam previše bezosećajan...

P.S: Ukoliko neko od nas muških ima problem da ne može da plače (a takav je dirljiv trenutak kada BI TREBAO da zaplače), kupite tigrovu mast, malo stavite pod oko, i da vidite kako će vam se pokrenuti emocije  ;D :-< :-< :-< :-< :yes:
Ah,ah,muska posla mora biti nesto ekskluzivo pa da zaplace,ma oljusti glavicu crvena luka, pa ces vidjeti plac,nikad nisi pitao zenu zasto place kad ljusti lukac?

Van mreže Agapetos

• Moderator
  • Sr. Member
  • Adventista
    • Vegantletika
« Odgovor #16 poslato: Avgust 24, 2007, 14:25:01 »
Pa kakve muškarce traže žene? Razume se da onakve na koje one mogu da se oslone kada su nesigurne, a ne da u kriznim situacijama oni isto pokazuju nesigurnost (iako možda i oni to sami osećaju). Kakvu sigurnost tada on pruža ukoliko zaplače? Isto tako i muškarci uglavnom (barem je takvo moje viđenje) više vole da imaju pored sebe ženu koja se ne boji izraziti svoje osećanje straha ili nesigurnosti, a ne da je sigurnija od njega... Ovo sve podrazumevam u normalnim granicama...
"Godine neće pretvoriti grešku u istinu a istina može da priušti da bude poštena." EGW

Natasa

• Gost
« Odgovor #17 poslato: Avgust 25, 2007, 05:40:01 »
Agapetos, ja se prilicno slazem s tobom, posebno sa pominjanjem tih normalnih granica. Naravno, ima situacija gde je zena oslonac muskarcu kao i da muskarac treba slobodno da zaplace.  :edge: Bolje tako nego da mu pukne nekakav cir koga Dragan spomenu.  /w\

Van mreže Yuddha Amon-sula

• Newbie
  • *
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 06, 2007, 12:05:57 »
Naravno. Imate izveštaj u Bibliji da su plakali i veliki ljudi, kao na primer, prorok Jelisije u razgovoru sa Azailom, pa sveti Jovan Bogoslov, kada se uplasio za pečat, a takođe i Hristos. Ipak muški ego je tu, posebno na Balkanu, gde tradicija uči stotinama godina da nije sramota ubiti u borbi, ukrasti ako se nema, imati ženu pored svoje žene, biti švaler, prljati okolinu, jer dvorište nije naše, ali je sramota priznati slabost, plakati "kao baba", izvinjavati se, jer to rade njonje, papučari, metiljavci. Čak je i sramota biti romantičan, jer je to osobina "mekanih" a žene na Balkanu vole "muškarčine". Ipak, jedan Italijan, Nemac, Francuz ili Englez neće kriti te osobine, a to možemo videti u umetnosti i književnosti. Pa sada vidite dokle su došle te kulture, a dokle Balkan, gde se detetu na rodjenju poklanjala sablja ili kubura. I da li smo mi na Balkanu mogli imati Romea...i slične junake koji su itekako plakali i nisu to krili...Roland, ričard Lavlje srce, Maksimilijan Bavarski, Kolumbo, Karlo Ćelavi, El Sid...a o umetnicima i književnicima da ne govorim
Naložte vragovi furune pakla, ma nek se zažari, al moja se zvezda još nije ni makla, Bog nad njom stražari..

Van mreže lavić

• Sr. Member
« Odgovor #19 poslato: Januar 12, 2012, 13:28:39 »
Bog je stvorio osećanja i čoveku i ženi.
Možda mislite da su žene uvek osećajnije od muškaraca...moram reći da nije baš tako.
Postoje muškarci koji glume ne osećajnost, naravno da postoje i oni praktično bez osećaja okoreli u svom egu a toga ima i kod žena.

Gledao sam kao dečak i omladinac neke tužne filmove jedan od njih se zvao ,,Ifigenija,, ako se dobro sećam bilo je to jako davno u crno-belom svetu i ja sam isplakao reku a moja školska me gleda u čudu zašto plačem?

Gledao sam ratne tužne scene davno i kao oženjem plakao jer sam proživljavao i saosećao sa tim likovima.
U ovom zadnjem valjda zadnjem ratu u Bosni gledao sam snimak masakra i plakao sam od tuge šta čovek čoveku može učiniti to nije normalno.
Danas plačem kad god se setim mojih greha.
Plačem od radosti kad se nešto dobro desi a od tuge kad je neko zlo.

Nekad dok pevam svome Gospodu počnem plakati znajući šta je učinio za mene.

Nije me stid suza već greha.
Bog vas blagoslovio.

Van mreže piramida4

• Sr. Member
  • Božji Jahvin Blagoslov
« Odgovor #20 poslato: Januar 13, 2012, 02:11:37 »
Samo ću navesti kao info,
neću lijepiti stihove, jer ih jako puno ima,
pa bi me HD ekskomunicirao sa foruma.

U Bibliji ima jako jako puno mjesta plača, većinom muškog.

Jecati ima stihova na 2 strane A4,
naricati - 3 str.
oplakivati - 1,
plač - 5,
plakanje - 10,
suze - 3,
zaplakati - 2,
zakukati - 1,
zajecati, zajaukati.

Dok nisam postao vjernik - nisam plakao.
Pročitaj moje svjedočanstvo.
Od tada - na svakom slavljenju - od 30 min - plakao kao da kiša pada.

I sada plačem, u molitvi, ali kratkotrajnije.

Ali sam postao jako osjećajan.
Fala ti Bože moj.
Božji Jahvin Blagoslov

Van mreže lavić

• Sr. Member
« Odgovor #21 poslato: Januar 13, 2012, 05:02:32 »
To je duša čista i saosećajna gde počiva milost i istinsko poznanje dobra i zla i tuži nad zlom kao što Bog tuži nad izgubljenim sinom dok se ne vrati i danas kad čitam tu priču plačem i ne mogu je propovedati jer mi je teška guši me u grlu.

Hvala Bogu za svaku suzu i milost Njegovu.

Isti slučaj je bio i samnom kao i sa bratom Piramidom dok sam živeo bezbožno ni blizu nije ta osećajnost bila kao danas sad sam gori od malog deteta. Ne govorim ovde o samosažaljenju već o svesnosti ljubavi koja nas okružuje.
Pozdrav.

Van mreže piramida4

• Sr. Member
  • Božji Jahvin Blagoslov
« Odgovor #22 poslato: Februar 21, 2012, 21:00:39 »
Mislim da je puno važnije -
plačite sada, bar na kratko,
 da ne bi plakali poslije vječno!

Gdje to? -

LUKA 13,28
"Ondje će biti plač i škrgut zubi kad ugledate Abrahama i Izaka i Jakova i sve proroke u kraljevstvu Božjem, a sebe vani, izbačene.

Ovaj gornji vječni plač će biti izbačenima zadnji vječni plač.
Božji Jahvin Blagoslov