Autor Tema: Razvod i Biblija  (Pročitano 31324 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže marepop

• Hero Member
Odg: Razvod i Biblija
« Odgovor #285 poslato: Jul 18, 2015, 01:00:52 »
Brak nije neko potpisivanje ili sta ja znam.U Bozijim ocima brak nastaje malte ne  prvim korakom zaljubljivanja i to je to.

Nisam te bas najbolje  razumeokada si rekao da nasilnik ucini prvi korak.

Imas ti slucajeve gde se jedan od supruznika nervno razboli ali to ti ne daje za pravo da trazis  srecu u drugome ili drugoj. Hriscanski je u trpljenju i suzdrzavanju polnih odnosa, jer ce ta osoba o vaskrsenju biti potpunonormalna, i sta cemo onda reci nadan suda.

Ima puno primera, ali rekao sam zbog preljube je dopusteno a ne obavezno. Ko moze da izdrzi jos vecu ce primiti platu na Nebesima.

Van mreže robivek

• Sr. Member
« Odgovor #286 poslato: Jul 24, 2015, 01:08:19 »
Citat
Nisam te bas najbolje  razumeokada si rekao da nasilnik ucini prvi korak.

Imas ti slucajeve gde se jedan od supruznika nervno razboli ali to ti ne daje za pravo da trazis  srecu u drugome ili drugoj.

Ja ti nisam uopce govorio o stanju koje je rezultat neke bolesti nego o slucajevima kad imamo KLASICNO PORODICNO NASILJE !!!
Recimo muz "odlucio da vezba boks" ali umesto da trenira na specijalnim vrecama on odlucio da to isto radi sa zenom...
Sasvim je logicki zakljuciti da kad covek radi takve strahote uopce mu nece biti "moralni problem"da zavuce ruku u svaku suknjicu "koja mu stoji na raspolaganju", kad vec nema takvu mogucnost u kuci ( jer ga je zena napustila). U tom slucaju,zena zrtva treba da bude strpljiva da njen "muz"uradi prvi korak (da zadovolji svoje seksualne potrebe na drugom,nelegitimnom mestu) i onda imamo ispunjenje Bibliskg uslova za uspostavljenje nove veze.

Pozz
« Poslednja izmena: Jul 24, 2015, 11:39:21 robivek »

Van mreže marepop

• Hero Member
« Odgovor #287 poslato: Jul 24, 2015, 03:11:09 »
To je sasvim u redu.

Nisam se lepo izrazio verovatno  cim me nisi lepo razumeo.  Ne kazem da ona ne sme da ga ostavi, ali ne moze ni poci za drugoga. Sve to sto si naveo je ipak neka bolest , mislim psihicka, a ne kaze li i u dobru i u zlu. Jer cim su se zavoleli postojala je neka ljubav. Ne kaze pismo da mora da ga trpi ali nesme  poci za drugoga.Naravno, vazi i obratno.

Isus je LEPO rekao, jedino zbog preljube, jer se misli na potpuno zdravog coveka koji nalazi utehu vam doma i zene. Nije obavezno da mora poci, ali eto, verovatno ko ostane da zivi sam imace vecu nagradu.

Van mreže robivek

• Sr. Member
« Odgovor #288 poslato: Jul 24, 2015, 11:42:32 »
Citat
Jer cim su se zavoleli postojala je neka ljubav. Ne kaze pismo da mora da ga trpi ali nesme  poci za drugoga.Naravno, vazi i obratno.

Tako je,zrtva nema prava da PRVA prekrsi bracni zavet ali ako to uradi drugi - ONDA JE I ONA SASVIM SLOBODNA DA NADJE SEBI NOVOG BRACNOG PARTNERA !!!

Van mreže marepop

• Hero Member
« Odgovor #289 poslato: Jul 24, 2015, 22:23:49 »
Jeste, slobodna je , ali bolje je ako moze ostati sama. Moze, ali nije obavezno, jer moze opet naleteti i isto, i?
Ljubav koju je Bog stvorio, stvorio je za vecnost.

Postoje dosta primera kakav brak moze da iszgleda. Ako je neko od supruznika psihicki oboleo, drugi supruznik je obavezan da vodi racuna o drugom.

Ako neko od supruznika iz nekog razloga ucini preljubu i iskreno se kaje, a u medjuvremenu obaj drugi supruznik nadje novog druga. E sad, ovaj supruznik ostane sam i nadje nadu u Boga i ne trazi novog druga nego provede ostatak zivota kajuci se za grese i posveti se samo Bogu. Ko je gresnik? Zato kazem, bolje da ostanu samci , najbolje je za spasenje.

Svaki brak koji Bog zeli daruje plodom, decom. Nakon toga, ne daj Boze, razvod, smrt supruznika itd ostavlja veliki trag  na decu. Ako je supruznik-zrtva, supruznik-samac, posveti zivot Bogu , deci, i molitvama za drugog supruznika veca je plata na Nebesima.

A ono "dok nas smrt ne rastavi" , asociralo se na oba supruznika dok smrt ne rastavi, a ne dok jednog od nas smrt ne rastavi, ali nema veze, to nije rekao Bog nego covek, i danas prihvataju po ko zna koliko brakova  pogotovo od pre 800g gde je ponovno vencanje i oprost grehova bilo veoma skupo upojedinim crkvama.

No, svako ima svoju savest , i Bog koga zeli dace razuma da shvati bilo sta. A ko je ispravljao krive reci po  pisanim dokumentima odgovarace vise. Jer ljubav svezana na zemlji bice svezana i na nebu, na toj ljubavi covek je pogresio, Adam iz ljubavi verujuci zeni,probao plod, na toj ljubavi je nastaolo razmnozavanje, iz Ljubavi je i Bog stvorio coveka.  Covek i treba da ostane veran ljubavi do smrti, jer ta ista  ljubav i spasava. Jer ta ljubav vecno ce trajati ko ume da je primeni i sacuva.   

Nije Adam probao plod iz mrznje prema nekom, ili inata, jer nisu znali za zlo, vec iz LJUBAVI prema kome?. LJUBAV ih je i sacuvala kao sto ce sve nas, LJUBAV ovozemaljska se siri i na Nebu, samo ko ume i zna i kome Bog da , kao i za sve ostalo.

Van mreže robivek

• Sr. Member
« Odgovor #290 poslato: Jul 25, 2015, 04:16:51 »
Citat
Zato kazem, bolje da ostanu samci , najbolje je za spasenje.

Jel imas mozda neki Bibliski dokaz u prilog ???

Van mreže marepop

• Hero Member
« Odgovor #291 poslato: Jul 25, 2015, 04:26:57 »
Kao sto rekoh neke stvari su menjane u spisima, dela, poslanice, ali ima i onih koji nisu da kazem uspeli. Ali opet napominjem, kome se kako dadne.

1. Timotiju 5:3-6

Udovice poštuj, koje su prave udovice.

4 Ako li koja udovica ima decu ili unučad, da se uče najpre svoj dom poštovati, i zajam vraćati roditeljima; jer je ovo ugodno pred Bogom.

5 A prava udovica i usamljena uzda se u Boga, i živi u molitvama i u moljenju dan i noć.

6 A koja živi u sladostima, živa je umrla.

Vidi se sta je prava udovica, nepotreban je dalji stih da vazi i za udovce .

11. A mladijeh udovica prođi se; jer kad pobjesne protiv Hrista, hoće da se udaju,
12. I imaju grijeh što prvu vjeru odbaciše.

10. A oženjenijem zapovijedam, ne ja nego Gospod, da se žena od muža ne razdvaja
11. (Ako se se pak i razdvoji, da se više ne udaje, ili da se pomiri sa svojijem mužem); i muž da ne pušća žene.

27. Jesi li se privezao za ženu, ne traži da se razdriješiš; jesi li se odriješio od žene, ne traži žene.
28. A ako li se i oženiš, nijesi sagriješio; i djevojka ako se uda, nije sagriješila: ali će imati takovi nevolje tjelesne; a ja vas žalim.
29. A ovo govorim, braćo, jer je ostalo vrijeme prekraćeno, da će i oni koji imaju žene biti kao oni koji nemaju;
30. I koji plaču kao koji ne plaču; i koji se raduju kao koji se ne raduju; i koji kupuju kao koji nemaju;
31. I koji ovaj svijet upotrebljavaju kao da ga ne upotrebljavaju: jer prolazi obličje ovoga svijeta.
32. A ja hoću da ste vi bezbrižni. Ko je neoženjen brine se za Gospodnje, kako će ugoditi Gospodu;
33. A koji je oženjen brine se za svjetsko, kako će ugoditi ženi. Drugo je žena, a drugo je djevojka.
34. Koja je neudata brine se za Gospodnje, kako će ugoditi Gospodu, da bude sveta i tijelom i duhom; a koja je udata brine se za svjetsko, kako će ugoditi mužu[/b

Sve ovo moze pasti u vodu ako se uzme stih  Rimljanima glave 7. Opet pise drukcije zapadu, cudno zar ne? Ovde se apostol oslanja na Rimski zakon o bracnim odnosima(zakonom sto je covek napravio) taj zakon su uzeli i anglosaksonsko i ovo nase i ubacili u pravnom sistemu o zakonu o braku , to najbolje pravnici znaju. A i svako to moze videti i procitati.
Apostol kako zavrsava Rimljanima?
22. Jer imam radost u zakonu Božijemu po unutrašnjemu čovjeku;
23. Ali vidim drugi zakon u udima svojima, koji se suproti zakonu uma mojega, i zarobljava me zakonom grjehovnijem koji je u udima mojima.
24. Ja nesrećni čovjek! Ko će me izbaviti od tijela smrti ove?
25. Zahvaljujem Bogu svojemu kroz Isusa Hrista Gospoda našega. Tako dakle ja sam umom svojijem služim zakonu Božijemu a tijelom zakonu grjehovnome.
[/u]

U starom zavetu pise da je Mojsije da JEDINO BRATU  da se ozeni devojkom pokojnog mu brata, i to zbog tvrdoce srca a ne ZATO STO BOG ZELI. Tako je kod Jevreja bilo.  U Jevandjelima gde Isus govori, jasno je.

Van mreže robivek

• Sr. Member
« Odgovor #292 poslato: Jul 26, 2015, 04:44:41 »
Moram zapaziti da sve ove citate UOPCE ne dokazuju da je "za spasenje najbolje da udovice ostaju neudate"....!!!
Osim toga,mislim da i sama formulacija "najbolje za spasenje"nema apsolutno nikakvu teolosku tezinu jer sto se tice uslova za spasenje,ne postoji Bibliska gradacija u smislu toga da su neku uslovi recimo dobri,neki bolji a neki kao najbolji.
Brak sam po sebi uopce ne pretstavlja PROBLEM ZA SPASENJE a jos manje su,po nekom pravilu,neozenjeni ( neudati) vise duhovni od ozenjenih ( udatih).

...slazem se samo s tim da je sve to ipak pitanje licne odluke - ako zelis ostati "single",ostani i postuj Tvorca isto i ako zelis bracnog partnera - pronadji ga i opet,postuj Tvorca !!!

Van mreže marepop

• Hero Member
« Odgovor #293 poslato: Jul 26, 2015, 06:23:25 »
Moram zapaziti da sve ove citate UOPCE ne dokazuju da je "za spasenje najbolje da udovice ostaju neudate"....!!!

Rekoh, kome se kako dadne ! Tako pise! Ne kaze da imaju garanciju za neozenjene i neudate, ali misli se na verne, da ce samci bolje sluzuti Gospodu i zbog tezine zivota primice nagradu.

Ovo za udovice,udovce, zamisli neko ostane samac po deseti put?Ciji ce muz biti?
Zar ovaj sa jednom treba da moli Boga da sto pre ostane udovac kako bi menjao a da nije greh?

Kazem, kako se kome dadne, to je to.

Van mreže ЋИРИЛО

• Sr. Member
  • ono što jesi,određuje šta ćeš činiti
« Odgovor #294 poslato: Mart 23, 2016, 21:40:54 »
Nije u redu govoriti o tuđem braku i odnosu, to su intimne i privatne stvari, i takve treba da ostanu, to je kao ono, ja ću ti reći šta ćeš i kako  ćeš jer ja sam taj koji zna najbolje. Problema će biti uvijek, a po bibliji, otprilike, onaj koji istrpi do kraja najveću nepravdu i nasilje, a ostane vjeran svojoj ženi ili mužu, je najbolja moguća varijanta. I onih koji ljube neprijatelja svoga.

Šta je dobro za spasenje, hm, ako par ljudi bude odlučivalo šta je dobro, a šta nije i ko će biti spasen, onda se  nema čemu nadati.

U ovom životu, šta god čovek da uradi,iz najboljih namjera , kajaće  se,    ... a ako ne uradi kajaće se opet.
1.Sam. 16,16. Neka gospodar naš zapovjedi slugama svojim koje stoje pred tobom, da potraže čovjeka koji zna udarati u gusle, pa kad te napadne zli duh Božji, neka udara rukom svojom, i odlakšaće ti.

Van mreže marepop

• Hero Member
« Odgovor #295 poslato: Februar 16, 2017, 11:13:13 »
Naravno Cirilo, lepo receno.