Autor Tema: Da li je Kur'an Bozja objava?  (Pročitano 15041 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže HristosDolazi

• Moderator
  • Sr. Member
  • Adventista
Da li je Kur'an Bozja objava?
« poslato: Decembar 27, 2007, 15:23:00 »
Pa dobro prijatelju Pojedini,

Na tebi je sada da mi pokazes tu savrsenu knjigu ka kojoj cu se okrenuti. Knjigu koju je Bog poslao sa neba, gde nema ljudskog elementa. Vrlo sam zainteresiran za tako nesto, mora da ti posedujes nesto sto mi hriscani nazalost nemamo.

Ko obozava knjigu? Pa sigurno ne treba da upirem prstom u nikoga. Kada mi predlozis takvu savrsenu knjigu (a vec jesi u ranijem javljanju) onda cu ti reci ko je taj koji obozava knjigu i kako se ta  knjiga zove.

Za sada zanam da ja ne obozavam Bibliju i da mi na pemet ne pada da kazem da je Bog diktirao Bibliju ljudima, a istini za volju, ne verujem niti da postoji takva knjiga.

Sada je na tebi da nam das "savrseno" resenje.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 23, 2008, 03:03:03 Natasa »
Bog je ljubav

Van mreže pojedini

• Sr. Member
Odg: Egzaktni opisi u Bibliji - da li to umanjuje svetost njene poruke?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 27, 2007, 16:21:19 »
Za pocetak, procitaj Kur'an. Samo procitaj, nista vise.

44. Mi smo objavili Tevrat, u kome je uputstvo i svjetlo. Po njemu su jevrejima sudili vjerovjesnici, koji su bili Allahu poslušni i čestiti ljudi, i učeni, od kojih je traženo da čuvaju Allahovu knjigu, i oni su nad njom bdjeli. Zato se, kada budete sudili, ne bojte ljudi, već se bojte Mene, i ne zamjenjujte riječi Moje za nešto što malo vrijedi! A oni koji ne sude prema onome što je Allah objavio, oni su pravi nevjernici.
45. Mi smo im u njemu propisali: glava za glavu, i oko za oko, i nos za nos, i uho za uho, i zub za zub, a da rane treba uzvratiti. A onome ko od odmazde odustane, biće mu to od grijeha iskupljenje. Oni koji ne sude prema onom što je Allah objavio pravi su nasilnici.
46. Poslije njih poslali smo Isaa, sina Merjemina, koji je priznavao Tevrat prije njega objavljen, a njemu smo dali Indžil, u kome je bilo uputstvo i svjetlo, i da potvrdi Tevrat, prije njega objavljen, u kome je također bilo uputstvo i pouka onima koji su se Allaha bojali,
47. i sljedbenicima Indžila smo bili naredili da sude prema onome što je Allah objavio u njemu. Oni koji nisu sudili prema onome što je Allah objavio - pravi su grješnici.
48. A tebi objavljujemo Knjigu, samu istinu, da potvrdi knjige prije nje objavljene i da nad njima bdi. I ti im sudi prema onome što Allah objavljuje i ne povodi se za prohtjevima njihovim, i ne odstupaj od Istine koja ti dolazi; svima vama smo zakon i pravac propisali. A da je Allah htio, On bi vas sljedbenicima jedne vjere učinio, ali, On hoće da vas iskuša u onome što vam propisuje, zato se natječite ko će više dobra učiniti; Allahu ćete se svi vratiti, pa će vas On o onome u čemu ste se razilazili obavijestiti.

Al-Ma'ide

37. Ovaj Kur’an nije izmišljen, od Allaha je - on potvrđuje istinitost prijašnjih objava i objašnjava propise; u njega nema sumnje, od Gospodara svjetova je!
38. A oni govore: "On ga izmišlja!" Reci: "Pa, dajte vi jednu suru kao što je njemu objavljena, i koga god hoćete, od onih u koje mimo Allaha vjerujete, u pomoć pozovite, ako istinu govorite."
39. Oni poriču prije nego što temeljito saznaju šta ima u njemu, a još im nije došlo ni tumačenje njegovo; tako su isto oni prije njih poricali, pa pogledaj kako su nasilnici završili!
40. Ima ih koji u nj vjeruju, a ima ih koji ne vjeruju u nj. A Gospodar tvoj dobro poznaje smutljivce.
41. I ako te oni budu u laž utjerivali, ti reci: "Meni - moja, a vama - vaša djela; vi nećete odgovarati za ono što ja radim, a ja neću odgovarati za ono što vi radite."

Yunus
Monoteista

Van mreže HristosDolazi

• Moderator
  • Sr. Member
  • Adventista
« Odgovor #2 poslato: Decembar 27, 2007, 17:16:14 »
Pa odprilike tacno sam znao kako ce se ova diskusija zavrsiti.

Dakle, Biblija je puna gresaka a Kuran je savrsen!

Biblija ima ljudskih elemenata a Kuran nema!

I ja sada treba tebi da verujem to samo zato sto si ti tako rekao, ili sada da zamenimo strane pa da ja pocnem tebe da ubedjujem o greskama u Kuranu, o tome ko je pisao Kuran, odakle je dosla insipracija i td.

I naravno, zavrsicemo kao sto su zavrsili vecina dijaloga izmedju hriscana i muslimana. Svako ce se drzati svoga a blatiti tudje.

Dakle, koja je poenta onoga sto si citirao u nasoj diskusiji? Svako je to mogao da napise sto tu pise, zar ne? Hoce li to sto pise u tekstu koga si postirao potvrditi bilo sta? Ko ti kaze da je to doslo od Boga a ne od nekoga ko je sve to lepo smislio?

Mislim, kada smo vec poceli naopako ovu diskusiju, ajde onda da nastavimo tako naopako.  :sorry:

Pozdrav
Bog je ljubav

Van mreže pojedini

• Sr. Member
« Odgovor #3 poslato: Decembar 27, 2007, 23:45:02 »
I ja sada treba tebi da verujem to samo zato sto si ti tako rekao, ili sada da zamenimo strane pa da ja pocnem tebe da ubedjujem o greskama u Kuranu, o tome ko je pisao Kuran, odakle je dosla insipracija i td.

Ne trebas ti meni nista da vjerujes. Islam je vjera koja poziva ljude da sami razmisle, cak i u Kur'anu pise "Zasto oni sami ne razmisle o Kur'anu!?". Kur'an poziva svakog covjeka da sam razmotri ono sto unutra pise, i poziva da neko pronadje kontradikciju u njemu, ako moze. Uzmi procitaj, pa onda slobodno iznesi svoja zapazanja, kao sto ja iznosim u vezi Biblije.

Ne znam zaista zasto te ovo toliko smeta? Pa ovo je samo kriticki osvrt na Bibliju. Od mene nikad neces cuti stav "mene ne zanima sta drugi ljudi kazu o Kur'anu", kao sto ti kazes za Bibliju. Ako imas neku primjedbu, slobodno je podijeli sa mnom, jer ja se uopste necu ljutiti, niti te optuzivati da se ti svadjas ili da napadas Kur'an. A to su optuzbe koje ja stalno slusam. Jesam li ja to iskazao mrznju prema nekome? Jesam li rekao nekome da je ne daj Boze glup ili tako nesto? Ne, ja samo citiram stihove iz Biblije.
Monoteista

Van mreže HristosDolazi

• Moderator
  • Sr. Member
  • Adventista
« Odgovor #4 poslato: Decembar 28, 2007, 05:48:13 »
Ok, kazem ja celo vreme da se mi nekako ne razumemo u podpunosti, ali valjda cemo se do kraja bar nekako sporazumeti!  0-0

Prvo, da kazem da moj stav prema Islamu i Kuranu uopste nije "radikalan" kao sto je slucaj sa mnogim hriscanima. Ja sebi nisam nikada dao cilj da se borim protiv Islama ili Kurana iz jednostavnog razloga sto verujem da Bog doseze ljude u njihovom okruzenju i da jedan te isti Bog govori i hriscanima i muslimanima, bez obzira da li ga mi zvali Bog ili Alah ili kako god. Bog ljubavi moze samo da voli sve ljude, (cak i onda kada ga oni odbacuju) i pokusava da im se otrkije na mnoge nacine u okruzenjima u kojima se oni nalaze.

Smatram da Islam i Hriscanstvo imaju mnogo vise slicnosti nego sto to neki ljudi zele da priznaju, a narocito mozemo govoriti slicnosti izmedju adventista i muslimana jer delimo neke istine koje cak ni drugi hriscani nemaju kao sto je istina o cistoj hrani i td.

Ima razlika svakako, i to velikih, ali ima razlike i izmedju adventista i katolika ili adventista i pravoslavaca koje isto tako nisu male. Prema tome, za mene je svaki pripadnik bilo koje druge vere, muslimanske, pravoslavne, katolicke i td. isto tako Bozje dete i Bog moze njega da spase tamo gde se nalazi bez obzira na veru i religiozno shvatanje.

Sustina spasenja coveka, onako kako ja shvatam, se nalazi u tome koliko covek dozvoli da se Bozji karakter otkrije u njemu. Da li neko cita Sveto Pismo, ili Kuran ili bilo sta drugo, nece dati presudnu cinjenicu u spasenju coveka. Pitanje je koliko to sto covek cita ili ono sto covek radi, molitva, postovi i td. doprinosi da se u coveku izgradi Bozje moralno oblicje u njemu, ono isto oblicje koje prema Svetom Pismu je covek imao kada ga je Bog stvorio u Raju bezgresnog. To je za mene cilj svake vere i religijije.

Sa druge strane, ja verujem da je Bog dao zakone i zapovesti koje covek treba slediti da bi dozvolio Duhu Svetome da u coveku izrsi tu promenu prema Bozjem moralnom obliku i ti zakoni su otkriveni u Svetom Pismu. Isto tako nam Sveto Pismo otkriva Boga kao Boga ljubavi koji je nakon covekovog pada u greh, poduzeo "ekstremne" mere da bi spasio coveka ukljucujuci i zrtvovanje samoga sebe. To je dakle Bozja ljubav i milost, njegova pravda i savrsenstvo koje nam se otkriva, a to je sve potrebno samo zato da bi mi mogli bolje da upoznamo Boga tako da se taj moralni Bozji oblik moze obnoviti u nama.

Da li covek moze da to postigne citanjem Kurana i sledjenjem islamske vere? Ja verujem da moze. Prema Biblij, cak i oni koji nisu imali prilike da upoznaju preko Njegovog otkrivenja dato Jevrejima (Rimljanima Poslanica 1. glava) jos uvek se mogu spasti ako slusaju glas savesti koji u izvesnoj meri pokazuje coveku sta je pravo a sta ne.

Meni ne smeta uopste neko ko pokazuje na eventualne probleme koje nalazimo u tekstu Svetoga Pisma. Kao sto sam vec napisao, neke stvari mi mislimo da su greske jer ne razumemo dovoljno vreme u kome je tekst pisan. Neke stvari su nastale kao posledica prepisivanja od 3000 godina. Neke stvari su ljudi prevodili onako kako su oni mislili da treba prevesti ili stavljali znacenje koje su oni mislisli da odredjena rec treba da znaci. Jezik je dinamican i ja kada citam neke srpske dokumente pisane pre samo 100 godina pitam se sta znace. Ocito je da kada bih ih prepisivao danasnjim srpskim jezikom ja bi promenio neke reci da odrazavaju srpski jezik koji se danas govori. Isto tako pisci Biblije se nisu brinulo oko opisa detalja pa tako imamo opise koje svako zivi zna da nisu tacni u najmanje detalje. Na primer, kada u Svetom Pismu pise da je negde poginulo 20000 ljudi mi svakako znamo da taj broj je od prilike. Ili kada kaze da je Isus nahranio 5000 ljudi, mi znamo da je moda bilo 4982 ili 5321. Sigurno nije bilo tacno 5000. U danasnjim reporterskim izvestajima takvo pisanje se ne prihvata kao tacno. Svaki detalj mora da bude u tancine tacan ili se smatra pogresnim. Tako nisu razmisljali ljudi koji su pisali Sveto Pismo i mi ga dakle ne mozemo tako ni prihvatati koristeci nase moderne kriterije.

Sve to sto sam naveo nema nikakvog uticaja na ono radi cega nam je Sveto Pismo dano, a to je da se u njemu otkrije Bozji karakter koji covek treba da obnovi u sebi. Biblija nam otkriva Spasitelja Isusa Hrista, i njegovu zrtvu koja nam daje garanciju spasenja. To je cilj Svetog Pisma i problemi na koje ti ukazujes nemaju nikakvog uticaja na svrhu Svetog Pisma. Covek se ne spasava radi onoga sto veruje ili radi nego zato sto je Bog milostiv, zato sto je Isus Hristos umro za nas da bi mi mogli da se spasimo, a nase je da u zivotu koji nam je Bog dao, pod uticajem Duha Svetoga, obnovimo taj Bozji karakter ljubavi, milosti, pravednosti u nasem zivotu.

Ono sto meni smeta u ovoj diskusiji je sto ti govoris o Bibliji i problemima oko teksta da bi na kraju ponudio Kuran kao nesto sto je iznad Biblije. Ja sam to predpostavljao od pocetka da ti je namera i evo na kraju se moja predpostavka obistinila. Izvini ako sam ipak lose shvatio. :-|

Prijatelju Pojedini, ja sam Kuran vec odavno citao. Istina ne skoro jer bas i nisam tako mlad. Ali moja je poenta je da ne postoji knjiga koju je Bog diktirao i da ljudi mogu verovati bilo sta i o Bibliji (jer ima hriscana koji slepo veruju da je svaka rec diktirana u Svetom Pismu) ili bilo sta o Kuranu (jer znam da i tu ljudi veruju da je sve diktirano od Boga), ili bilo kojoj drugoj verskoj knjizi, kao sto je na primer knjiga Mormona.

Ako bih sada hteli da usporedjujemo Bibliju i Kuran, to je vec sada druga diskusija. Ja koliko sam razumeo Kuran, Stari i Novi Zavet se podrazumevaju kao Bozja otkrivenja. Prema tome, ne vidim zasto bi Muslimani odbacivali Bibliju. Ako se nesto ne slaze izmedju onoga sto uci Biblija i Kuran, onda je to pitanje koje treba diskutirati i videti zasto se verovanja ne slazu a trebalo bi da se slazu ako Kuran priznaje SZ i NZ kao Bozja otkrivenja.

Za mene bi takva diskusija bila mnogo vrednija nego ona u kojoj bi pokusavali da diskreditujemo ili Bibliju ili Kuran.

PS. Ja na primer gorim od zelje da sa tobom diskutiram o nekim verovanjima kao sto je na primer svetkovanja Subote ili Petaka s obzirom da Stari Zavet jasno naglasava Subotu kao dan odmora. Ali to je vec druga tema.

Pozdrav
Bog je ljubav

Van mreže pojedini

• Sr. Member
« Odgovor #5 poslato: Januar 04, 2008, 05:01:43 »
U pravu si, mi imamo jako mnogo zajednickog. Mnogo ljudi to ne zna, ili ne zeli da zna.

Citat
Da li neko cita Sveto Pismo, ili Kuran ili bilo sta drugo, nece dati presudnu cinjenicu u spasenju coveka.
Sa krscanske tacke stanovista, to ne moze biti tacno, jer islam ne priznaje Isusa za Boga vec za Bozijeg poslanika, i ne priznaje da je Isus umro za ljudske grijehe, kao ni da je Bog uzeo dijete, ili da se je rodio. To su u biti kljucne razlike. Islam ne dozvoljava covjeku da se opusti i da radi sta hoce jer je neko umro za njegove grijehe. Islam naredjuje covjeku da cini sto vise dobra, i da se uzda da ce mu Bog oprostiti grijehe.
Citat
Neke stvari su ljudi prevodili onako kako su oni mislili da treba prevesti ili stavljali znacenje koje su oni mislisli da odredjena rec treba da znaci.
Koliko je samo teksta bilo potrebno da bi to rekao. Da, ljudi su negdje pisali ono sto su oni mislili da treba. Oni su to mozda radili iz najbolje namjere, ali to vise nije Bozija rijec, vec samo ljudska.

Citat
Ono sto meni smeta u ovoj diskusiji je sto ti govoris o Bibliji i problemima oko teksta da bi na kraju ponudio Kuran kao nesto sto je iznad Biblije
Ja ne kazem da je Kur'an "iznad", vec samo da je to 100% Bozija rijec. Dakle, ne ljudska i Bozija, vec samo Bozija.

Citat
Ali moja je poenta je da ne postoji knjiga koju je Bog diktirao
Ispada sada da Bog nikada nikome nije govorio sta da napise. Pa u Starom zavjetu na stotine mjesta nalazimo Jahvine rijeci, napisane doslovno kako ih je On izgovorio, od rijeci do rijeci. Pa i sam Isus kaze da je Otac njemu govorio sta da kaze, i da rijeci koje on govorio nisu njegove vec od Oca!

Citat
Ili kada kaze da je Isus nahranio 5000 ljudi, mi znamo da je moda bilo 4982 ili 5321. Sigurno nije bilo tacno 5000
Opet pokusavas da popravis nepopravljivo. Ja znam da postoje mjesta gdje se ne govodio doslovno, i nemam problema sa tim. Ali covjece, postoji stotine primjeta gdje na jednom mjestu pise jedno na drugom sasvim drugo. A ti meni govoris kako su oba ta autora bili inspirisani Svetim duhom! To je nemoguce, jer Bog nikoga ne bi inspirisao da napise neistinu. Ti moras da shvatis da postoji na stotine stihova koji su kontradiktorni. Nije dovoljno reci kako se tu radi o "greskama u prevodu" ili "greskama u prepisivanju", jer nigdje nemas dokaz za to. Vi samo ponavljate ono sto je neko davno izmislio, bez da imate ikakve dokaze. Nasuprot tome, ja ti iznosim neoborive cinjenice da u Bibliji postoje kontradikcije. A to znaci da Biblija nije i ne moze biti od Boga inspirisana rijec. U Bibliji postoje Bozije rijec, ali je nivo kontaminacije ljudskim rijecima ogroman. Evo ti jos par primjera:

29 ...Kralj Jošija pošao je preda nj, ali ga on ubi u Megidu, pri prvom susretu. 30 Sluge njegove prenesoše mu tijelo kolima iz Megida, odvezoše ga u Jeruzalem i sahraniše u njegovoj grobnici.
1. o Kraljevima 23:29-30

23 Strijelci ustrijeliše kralja Jošiju, a on reče slugama: "Izvedite me jer sam teško ranjen." 24 Sluge ga skinuše s bojnih kola i metnuše u druga kola koja je imao, pa ga odvezoše u Jeruzalem; ondje je umro i bio sahranjen u grobnici otaca
2. Ljetopisa 35:23-24

Cista kontradikcija. A to znaci da Bog nije inspirisao najmanje jednog od ova dva autora. Prema tome, jedno od ovo dvoje nije Bozija rijec.
Mogao bih navesti mnogo ovih primjera, ali dovoljan je samo jedan da citava stvar padne u vodu. Vec sam to rekao - kada sud spozna da je svjedok rekao 1000 istinitih stvari, i samo jednu laz, nikada mu vise nece vjerovati. To je zdrav razum, i to je princip koji vrijedi u citavom svijetu. Tako je i sa Bozijom rijecu. Uostalom, u samoj Bibliji imamo poziv da se samo uvjerimo da li je neko pravi prorok ili ne, jer ako se ne ispuni ono sto prorok kaze, znamo o cemu je rijec. To je samo logika, nista vise. Poenta je da Bozija rijec ne moze biti kontradiktorna. A mislim da je svima jasno da Biblija nije savrsena. Bez obzira koliko je neko pravdao, ona ce ostati izmjenjena ljudskom rukom. A niko ne moze tacno znati sta je izmjenjeno a sta ne. I zato ja necu rizikovati.

Citat
Ja koliko sam razumeo Kuran, Stari i Novi Zavet se podrazumevaju kao Bozja otkrivenja. Prema tome, ne vidim zasto bi Muslimani odbacivali Bibliju.

Kur'an potvrdjuje da je Bog objavio Tevrat (Toru), Zebur (Psalmi), Indzil (Evandjelje), ali nije tacno da u Kur'anu pise da su oni jos uvijek podrazumijevaju kao Bozija objava. U Kur'anu upravo pise da su ljudi mijenjali Bibliju (cak se i ti tu slazes sa Kur'anom), i upravo zato je i postojala potreba za zadnjom objavom - Kur'anom. A mudrost Kur'ana se ogleda i u tome da se i krscanima i zidovima koji su imali ispravno vjerovanje obecava raj! A to znaci, oni koji su vjerovali da je samo jedan Bog, i koji su vjerovali da je Isus Boziji poslanik, a ne Bog, kao sto jasno pise u Kur'anu. Dakle, ne pise da ce danasnji krscani dospjeti u raj, jer je nemoguce u raj onome ko Isusa smatra Bogom. To je najvece svetogrdje u islamu - reci da Bog ima dijete, odnosno, da je Bog bio covjek.
Monoteista

Van mreže HristosDolazi

• Moderator
  • Sr. Member
  • Adventista
« Odgovor #6 poslato: Januar 04, 2008, 06:33:06 »
Ja ne kazem da je Kur'an "iznad", vec samo da je to 100% Bozija rijec. Dakle, ne ljudska i Bozija, vec samo Bozija.

Hajde dokazi ovo!

Pozdrav
Bog je ljubav

Van mreže pojedini

• Sr. Member
« Odgovor #7 poslato: Januar 04, 2008, 07:43:56 »
Imam tehnickih poteskoca, tako da si vidio samo jednu stranicu. Sacekaj da pogledas sve, pa cemo onda razgovarati,
Monoteista

Van mreže HristosDolazi

• Moderator
  • Sr. Member
  • Adventista
« Odgovor #8 poslato: Januar 04, 2008, 07:59:17 »
Pojedini,

Ako je to tvoj odgovor na moje pitanje kako znas da je Kuran 100% Bozja rec, onda si me stvarno razocarao. Da li imas jos neki dokaz?

Pozdrav
Bog je ljubav

Van mreže pojedini

• Sr. Member
« Odgovor #9 poslato: Januar 04, 2008, 13:44:21 »

Prije nego sto ovo odbacis, posveti makar par minuta, i pokusaj razmisliti da li je moguce da neko napravi ovako savrsenu strukturu. Ovo nije takmicenje, i ti ne moras uopste ovo citati. Ali, ako si me vec nesto pitao, onda je red da to pazljivo procitas prije nego sto to odbacis.
« Poslednja izmena: Januar 05, 2008, 15:19:00 Natasa »
Monoteista

Van mreže HristosDolazi

• Moderator
  • Sr. Member
  • Adventista
« Odgovor #10 poslato: Januar 04, 2008, 14:40:47 »
Neznam zasto ali jednostavno je toliko sitno i slabo vidljivo na mom ekranu. Da li ima to negde na Internetu? Cisto hocu da vidim iako nisam impresioniran jer ima takvih prica i fenomena i sa Biblijom. Samo potrazi malo pa ces biti zacudjen kakve sve matematicke strukture i skrivenih kodova imas u Bibliji.

U svakom slucaju, bas ne mogu dobro da vidim o cemu se radi ovde.  :sorry:

Pozdrav
Bog je ljubav

Van mreže pojedini

• Sr. Member
« Odgovor #11 poslato: Januar 05, 2008, 04:39:56 »
Desnim klikom na sliku mozes da je otvoris u novom prozoru, i onda ce se pojaviti u vecem formatu. Slike su dosta velike, ali iz nekog razloga, forum ih smanji. Ovdje ih mozes pogledati u power point prezentaciji:

Download: Kuran.pps

Ti nisi ovo ni pogledao kako treba, a kazes da "nisi impresioniran". Ja stvarno ne mogu da shvatim takvu vrstu zatvorenosti.. Ja ti samo mogu jos jednom preporuciti da se SVOJIM OCIMA uvjeris u savrseni matematicki kod Kur'ana, kojeg svi naucnici svijeta ne bi mogli napraviti. Znam za navodne kodove u Bibliji, i to sam istrazivao. Na zalost, od toga nema nista. Ljudi su pokusali pronalaziti neke veze koje su nekada apsurdne, i vecina tih "kodova" se odnose na to kada ce biti kraj vremena, i ostala apokalapticna pogadjanja. No, samom cinjenicom da je Biblija izmjenjena u odnosu na originalnu verziju (a to si priznao i ti, i Ellen G. White), moguci kod se je izgubio.

Lako je dokazivo da se u Bibliji nalaze mnoge matematicke kontradikcije, pa kako onda govoriti o nekim kodovima!

Ovo sto mozes da vidis u slucaju Kur'ana je apsolutno savrseno, i nemoguce izvesti bilo kom covjeku. Bilo bi dovoljno da samo jedno poglavlje ima stih vise ili manje pa da sve padne u vodu. Tebe ovo ne impresionira, pa kako cete onda impresionirati neke mnogo vece stvari koje bih ti mogao navesti!? Ti si skeptik cak i kada imas nesto vrlo konkretno ispred sebe, a to brojevi svakako jesu. Ja sam ti namjerno naveo ovaj matematicki kod, jer tu nemas opciju vjerovati ili ne. To je tako kako je, i tu promjene nema. To valja prihvatiti, i o tome razmisliti. Naravno, ko zeli da razmislja.
Monoteista

Van mreže HristosDolazi

• Moderator
  • Sr. Member
  • Adventista
« Odgovor #12 poslato: Januar 05, 2008, 05:53:05 »
Pazi prijatelju, ne pripisuj mi zakljucke koje ja nisam davao. To skodi dobroj diskusiji!  /w\

Prvo, mi znamo sta je u originalu Biblije i prema tome nikakvu izjavu ja nisam davao da mi neznamo sta je u originalu. To sto je dolazilo do gresaka prilikom prepisivanja ili prevoda, bilo namernih ili slucajnih je toliko ocito jer imamo hiljade kopija manuskripta da je nemoguce nevideti gde je prepisivac pogresio ili zamenuo rec. To ti mozda ne zelis da znas a mi imamo toliko sredstava danas da znamo sta je autor napisao u Bibliji da je Biblija najpouzdaniji dokumenat koji postoji a toliko je star. Vise je pouzdan nego Sekspirovo delo koje je hiljadama godine mladje. Prema tome, tvoje zakljucke o Bibliji mozes da zadrzis za sebe i da ih ne pripisujes meni ili EGW.

Nego da se vratimo na ovaj "savrseni" matematicki racun. Pogledacu danas ovo detaljno ali kao sto rekoh nisam impresioniran samom idejom dokazivanja Bozanskog porekla necega na takav nacin. Nadam se da cu to objasnsiti u ovim diskusijama i dokazati da nije zlato sve sto sjaji.

Da li si ti nekada u zivotu video cudo za koje si bio siguran da nije trik i da nije zemaljskog porekla?

Pozdrav
Bog je ljubav

Van mreže HristosDolazi

• Moderator
  • Sr. Member
  • Adventista
« Odgovor #13 poslato: Januar 05, 2008, 06:10:14 »
Evo moj prvi komentar.

1. Ko je izabrao strukture 1 i 2? Da li o tome pise u Kuranu?
2. Ko je izabrao kategoije "A", "B", "C", "D"? Da li o tome pise u Kuranu?
2. Ko je odredio koliko ce poglavlja da bude u kojoj kategoriji i zasto "A" = 60 poglavlja, "B" = 54 poglavlja, "C" = 57 poglavlja, i "D" = 57 poglavlja. Ovo je absolutno nesimetricni i proizvoljni izbor poglavalja. Da li Kuran pise o tome?

Pozdrav
Bog je ljubav

Van mreže Natasa

• Moderator
  • Sr. Member
  • Adventista
    • Adventistički linkovi
« Odgovor #14 poslato: Januar 05, 2008, 15:12:28 »
Desnim klikom na sliku mozes da je otvoris u novom prozoru, i onda ce se pojaviti u vecem formatu. Slike su dosta velike, ali iz nekog razloga, forum ih smanji. Ovdje ih mozes pogledati u power point prezentaciji:

Bilo je ogranicenje za visinu i sirinu slika - 400 px ali sad sam podesila da moze i do 800 tako da ce se ubuduce ovakve slike dobro videti.  :sorry:
What a day that will be!