Autor Tema: ZLA ŽENA JE GORA OD SMRTI!  (Pročitano 253 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže laki

• Sr. Member
ZLA ŽENA JE GORA OD SMRTI!
« poslato: Maj 26, 2017, 01:37:40 »
Tako Dr Miroljub Petrović u ovoj video kolumni savetuje da se vratimo pravilima bračne igre iz Dušanovog carstva, i da za brak angažujemo provodažije, odnosno u modernom rečniku - menadžere, kako bismo izbegli zle žene i sprečili - propast sveta!  (0 (0 (0

Pogledajte novu video kolumnu Dr Miroljuba Petrovića:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BNJLLJF7m0Q" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=BNJLLJF7m0Q</a>

Većinom se ljudi zabrinjavaju oko tekstova u Svetom Pismu koje nikako ne razumeju, ali tekstovi koji mene najviše zabrinjavaju su oni koje VRLO DOBRO razumem

Van mreže laki

• Sr. Member
Odg: ZLA ŽENA JE GORA OD SMRTI!
« Odgovor #1 poslato: Maj 26, 2017, 01:43:23 »
Zoki :)

Sta Ti :) kazes ?

U stvari ,ako nadjes vremena ,mogao bi s NAMA :) podijeliti svoje BOGATO ISKUSTVO s ZENAMA  :)

Većinom se ljudi zabrinjavaju oko tekstova u Svetom Pismu koje nikako ne razumeju, ali tekstovi koji mene najviše zabrinjavaju su oni koje VRLO DOBRO razumem

Van mreže piramida4

• Sr. Member
  • Božji Jahvin Blagoslov
« Odgovor #2 poslato: Maj 26, 2017, 02:42:30 »
ja sam ... - ups! - upravo sam sa JA SAM - reko da sam Bog

Van mreže piramida4

• Sr. Member
  • Božji Jahvin Blagoslov
« Odgovor #3 poslato: Maj 26, 2017, 02:55:22 »
SIRAH 9:1-9 Žene Ne budi ljubomoran na svoju ljubljenu ženu i ne uči je pakosti na svoju štetu. Ne prepuštaj se posve ženi, da ona potpuno ne zavlada tobom. Ne približuj se bludnici, da ne padneš u zamke njezine. Ne druži se s pjevačicom, da te ne smete umijećem svojim. Ne upiri pogled u djevicu, da ne bi bio kažnjen zajedno s njom. Ne daj bludnici svoje duše, da ne izgubiš imetak svoj. Ne obziri se po gradskim ulicama i ne skitaj se pustim zakucima. Odvrati pogled svoj od ljupke žene i ne gledaj tuđu ljepotu. Mnoge već zavede ženina ljepota, koja želju raspaljuje kao vatru. Ne sjedaj nikad s udatom ženom i zajedno s njom ne pij vina, da ti srce ne podlegne njezinim dražima i da u strasti svojoj ne srneš u propast.

==========================================

SIRAH 25:13-27 Žene
Svaka rana, samo ne rana srca!I svaka opačina, samo ne opačina ženina! Svaka nesreća, samo ne nesreća od mrzitelja! I svaka osveta, samo ne osveta neprijateljska! Nema otrova nad otrovom zmijskim niti mržnje od mržnje neprijateljske. Volim više živjeti s lavom i sa zmajem nego živjeti sa ženom opakom. Pakost ženi nagrđuje lik i mrači joj lice kao u medvjeda. Kad među susjedima sjedi joj muž, on i nehotice gorko uzdiše. Malena je svaka zloća prema zloći ženskoj: neka je snađe kob grešnička! Kakav je pješčani brijeg nogama staračkim, takva je jezičava žena mirnu mužu. Ne daj se zavesti ljepotom ženskom i ne žudi za ženom. Velik je jad, sramota i ruglo kad žena zdržava muža svog. Srce poniženo, lice pomračeno i rana u srcu – to je žena opaka. Ruke lomne i klecava koljena, takva je žena koja ne usrećuje muža svoga. Od žene je grijeh počeo i zbog nje svi umiremo. Ne daj vodi pukotine niti zloj ženi slobode jezika. Ako ne čini kao što joj pokažeš, otpusti je od sebe.

=================================

SIRAH 26:6-12 ali je tuga i jad žena ljubomorna na ženu i bič jezika koji sve jednako udara. Nepodesan je jaram žena opaka, i svladati nju isto je kao uhvatiti štipavca. Žena pijana zaziva srdžbu golemu, jer sramota je njezina neizbrisiva. Ženina je bludnost u njezinu drsku pogledu i poznaje se po njezinim trepavicama. Pod oštrim nadzorom drži kćer drzovitu, da ne zlorabi prvu priliku. Budno pazi na oko bestidno, da se ne začudiš kad se o tebe ogriješi. Kao žedan putnik, ona otvara usta i pije svaku vodu na koju naiđe i spušta se pred svakim kolcem i svakoj strijeli otvara tulac.
Božji Jahvin Blagoslov

Van mreže laki

• Sr. Member
« Odgovor #4 poslato: Septembar 20, 2017, 09:25:31 »
Citat
Poslao: piramida4
ja sam djevac - tako da ja ne znam da ne znam niš o ženama

E, VOLIM TE  :ljubav: samo zato sto si ISKREN ... pravi VJERNIK !!!!  :aa:

Vecinom bi se MUSKI HVALILI da su okrenuli tuce ZENA ,ali Ti ............................... cak ides dotle da kazes da si DJEVAC  (0 (0 (0 (0

Nego ,reci nam ,kako to da si Ti djevac ,a imas kcerku  :jump:

Nemoj mi samo napisati da te je tvoja bivsa ZENA ubjedila  :B: da je zatrudnjela po duhu svetome   :whistle:

Van mreže piramida4

• Sr. Member
  • Božji Jahvin Blagoslov
« Odgovor #5 poslato: Septembar 20, 2017, 09:32:09 »
pa - rođen sam 14.09. - a to je u znaku DJEVICE
Božji Jahvin Blagoslov

Van mreže laki

• Sr. Member
« Odgovor #6 poslato: Septembar 20, 2017, 09:37:09 »

Citat
pa - rođen sam 14.09. - a to je u znaku DJEVICE

MUDAR odgovor !!!  :old:

PREMA jednoj legendi, u nekom zabačenom selu živio je siromašan dječak. Seljani su mislili da je malouman, pa su mu se rugali. Kad bi im u posjet došli prijatelji, neki su ga seljani pred njima ismijavali. Ponudili bi dječaku da odabere između velike srebrne i male zlatne kovanice, koja je bila dvostruko vrednija. “Uzmi novčić koji želiš”, rekli bi mu. Dječak bi odabrao srebrnu kovanicu i pobjegao.

Jednog dana neki ga je čovjek upitao: “Zar ne znaš da je zlatni novčić duplo vredniji od srebrnog?” Dječak se nasmiješio i odvratio mu: “Da, znam.” “Pa zašto onda uzimaš srebrni?” pitao ga je čovjek. Dječak mu je odgovorio: “Ako uzmem zlatni novčić, ljudi se više neće htjeti igrati sa mnom. Da samo znaš koliko sam srebrnih novčića dosad skupio!” Dječak iz te priče pokazao je osobinu koja je vrlo važna i za odrasle — mudrost.

Biblija kaže: “Sačuvaj mudrost i sposobnost prosuđivanja. Tada ćeš bez straha kročiti putem svojim i noga ti ni o što udariti neće”

Van mreže piramida4

• Sr. Member
  • Božji Jahvin Blagoslov
« Odgovor #7 poslato: Septembar 20, 2017, 09:52:52 »
JOB 28,28
A potom je rekao čovjeku:
Strah Gospodnji - eto što je mudrost;
`Zla se kloni` - to ti je razumnost.
---------------------------------------------------------------------------
PSALAM 111,10   
Početak mudrosti strah Gospodnji!
$ŠIN Mudro čine koji ga poštuju.
$TAU Slava njegova ostaje dovijeka!
-----------------------------------------------------------------------------
MUDRE IZREKE 9,10   
Gospodnji strah početak je mudrosti,
a razboritost je spoznaja Presvetog.
------------------------------------------------------------------------------
MUDRE IZREKE 15,33   
Strah je Gospodnji škola mudrosti,
jer pred slavom ide poniznost.
Božji Jahvin Blagoslov

Van mreže laki

• Sr. Member
« Odgovor #8 poslato: Septembar 20, 2017, 10:16:23 »
Citat
JOB 28,28
A potom je rekao čovjeku:
Strah Gospodnji - eto što je mudrost;
`Zla se kloni` - to ti je razumnost.

Zanimljivo -

Konsultirao  sam "boziju rijec"  da vidim kako to izgleda na DJELU

"Tko je za Jahvu, k meni!
" Svi se sinovi Levijevi okupe oko njega. On im reče: "Ovako govori Jahve, Bog Izraela: 'Neka svatko pripaše mač o bedro i pođe taborom od vrata do vrata pa neka ubije tko svoga brata, tko svoga prijatelja, tko svoga susjeda.'" Sinovi Levijevi izvršiše Mojsijev nalog, i toga dana pade naroda oko tri tisuće ljudi. "Danas ste se posvetili Jahvi za službu", reče Mojsije, "tko uz cijenu svoga sina, tko uz cijenu svoga brata, tako da vam danas daje blagoslov."