Autor Tema: Hipnoza  (Pročitano 253 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Milos Miki

• Newbie
  • *
Hipnoza
« poslato: Avgust 29, 2016, 06:00:23 »
Pordrav ljudi,imam 18 godina i veliku fobiju jos od malena. Imam ''strah od javnog nastupa'' odnosno strah kada moram da se obratim pred vise od 5,6 ljudi...taj broj se vremenom smanjivao jer sa svakim negativnim iskustvom stah je jaci. U osnovi to je strah od toga kakav utisak ostavljamo. To mi predstavlja jako veliki problem u skoli,i zbog takvog svakodnevnog stresa dobio sam i Dijabetes sa 10 godina. Hteo bih taj problem da napokon resim hipnozom,posto obican psiholog nije uspeo da mi pomogne. Posto sam jako veliki vernik,zanima me sta vi mislite da li je hipnoza ispravna stvar jer je to ipak neka vrsta manipulacije.

Van mreže HristosDolazi

• Moderator
  • Sr. Member
  • Adventista
Odg: Hipnoza
« Odgovor #1 poslato: Avgust 30, 2016, 00:28:21 »
Posto sam jako veliki vernik,zanima me sta vi mislite da li je hipnoza ispravna stvar jer je to ipak neka vrsta manipulacije.

Kao sto ste i sami zakljucili, hipnoza je dozvoljavanje nekom drugome da upravlja nasim mislima. Prema Bibliji, jedino Bozji duh treba biti onaj koji upravlja nasim umom a ne neko drugi.

Kome cemo dozvoliti da  upravlja nasim umom, coveku ili Bogu?

Rimljanima 6:16  Ne znate li da kome dajete sebe za sluge u poslušanje, sluge ste onoga koga slušate.

Apostol Petar nas savetuje da budemo u podpunoj kontroli svoga uma.

1. Petrova 1:13  Zato, ljubazni, zapregnuvši bedra svojega uma budite trijezni, i zacijelo se nadajte blagodati.

Ako vec trazimo pomoc za svoje zdravstvene probleme, budimo sigurni da nikada ne krsimo pravila koja nalazimo u Svetom Pismu jer ona su data za nase dobro. Covek moze da se izleci od jednog problema a da upadne u nesto mnogo gore nego sto je taj problem. Biblija je prepuna principa za zdravlje duha i tela. Cak i kada se trazi profesionalna pomoc za neku bolest, uvek treba biti siguran da je to u skladu sa onim cemu nas Biblija uci.

Pozdrav
Bog je ljubav