Autor Tema: Horoskop  (Pročitano 851 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Marko01

• Newbie
  • *
Horoskop
« poslato: Jun 01, 2014, 06:12:14 »
Horskop opisuje osobine za svaki horoskopski znak, i recimo, ono sto je opisano za mene je u POTPUNOSTI ono kakav sam ja, isto tako, moja devojka ima tacan karakter kakav joj i horskop opisuje. Takodje u mojoj porodici ljudi koji su istog znaka kao ja imaju identicne karaktere kao i ja. Zanima me sta je ovo onda? Da li Biblija nesto objasnjava o ovome? Naravno, onaj dnevni nedeljni i slicni horoskopi su glupost i samo zaglupljivanje ljudi, ali ovaj osnovni gde su opisani karakteri ne moze se reci da nemaju istine (u vecini slucajeva). Sta je to i po cemu su pisani?

Pozdrav!
Vera, nada, ljubav.

Van mreže אֱמֶת(emeth) :)

• Jr. Member
  • Ja sam s vama u sve dane-do svršetka svijeta!
Odg: Horoskop
« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2014, 06:23:27 »
Evo isjecak sa jednog sajta:"Astrologija postaje popularna zato što je mnogi smatraju izvorom mudrih savjeta. Što kaže Bog za one koji se savjetuju s astrolozima i koriste astrologiju kao vodiča u svom životu? U Bibliji piše: ''Izmoriše te mnogi tvoji savjetnici! Nek' ustanu samo da te spase oni koji premjeravaju nebesa, koji promatraju zvijezde i koji svakog mjeseca proriču ono što će te snaći. Gle, oni će biti poput pljeve, oganj će ih sažeći. Ni sami sebe neće izbaviti iz zagrljaja plamenoga. Neće ostat' ni žerave da se tko ogrije, ni ognjišta da uza nj posjedne! Takvi će ti biti vrači tvoji, oko kojih si se trudila od mladosti! Poći će svaki svojim putem, i nikog neće biti da te spasi.'' (Izaija 47,13-15 JB) U ovom prvom spominjanju astrologije u Bibliji Bog se obraća narodu drvenog poganskog Babilona. Arheologija Bliskog istoka potvrdila je da astrologija vodi podrijetlo iz Babilona, današnjeg Iraka. Iskopane su tablice ispisane klinastim slovima koje prikazuju horoskopske tablice iz petog stoljeća prije Krista i ranije. Astrologija je vrsta vračanja koja uči da relativni položaj Sunca, Mjeseca i ostalih planeta na nebu utječe na osobu i tijek zbivanja. U naše vrijeme, kao i u drevnom Babilonu, sve se više ljudi koristi uslugama astroloških savjetnika.
Danielova knjiga sadrži jedan izvještaj iz života babilonskog kralja Nabukodonozora. Kralj je usnio veoma zbunjujući san kojemu je htio znati značenje. U Danielu 2,2 piše: ''Kralj naredi da se pozovu čarobnici i gataoci, zaklinjači i zvjezdari da protumače kralju njegove sanje.'' (JB)
Astrolozi, poznati i kao ''Kaldejci'', pripadali su kraljevom krugu takozvanih ''mudraca'' koji su se bavili vračanjem. Pravo značenje riječi astrologija u hebrejskom jeziku je ''gatanje prema nebu''. Astrologija je čin pretkazivanja eventualne budućnosti ili otkrivanje tajnih spoznaja pomoću znakova, predviđanja i ostalih nadnaravnih posrednika. Bog zabranjuje vračanje. U Bibliji piše: ''Ne gatajte! Ne čarajte!'' (Levitski zakonik 19,26 JB)
Vračanje je bilo uobičajeno kod poganskih naroda u biblijskim zemljama. Kad su Izraelci trebali ući u Kanaan, u Obećanu zemlju, Bog ih je upozorio da se ne bave astrologijom. U Bibliji piše: ''Kad uđeš u zemlju koju ti daje Jahve, Bog tvoj, nemoj se priučavati na odvratne čine onih naroda. … Narodi koje ćeš naskoro otjerati s posjeda slušaju vračare i gatare, ali tebi to Jahve, Bog tvoj, ne dopušta. … Jer tko god takvo što čini gadi se Jahvi.'' (Ponovljeni zakon 18.9.12.14 JB) Biblija smatra vračanje teškim grijehom. U 1. Samuelovoj 15,23 piše: ''Nepokornost je kao grijeh čaranja, samovolja je kao zločin s idolima. Ti si odbacio riječ Jahvinu, zato je Jahve odbacio tebe da ne budeš više kralj!'' (JB)
Iz radoznalosti ili zabave, milijuni običnih građana svakodnevno čitaju horoskope koje objavljuju novine s velikom nakladom. Je li dobro''radi razonode'' pokazivati usputno zanimanje za astrologiju? Što Biblija savjetuje u pogledu ovog predmeta? U 1. Solunjanima 5,22 Bog veoma ozbiljno kaže: ''Svake se sjene zla klonite!'' (JB)
Kralj Nabukodonozor je pozvao svoje astrologe i druge vrače da mu kažu što je sanjao i protumače mu san. Što su mu odgovorili? Daniel 2,10 nam kaže: ''Zvjezdari odgovoriše pred kraljem: 'Nema na svijetu čovjeka koji bi takvo što mogao otkriti kralju. I stoga nijedan kralj, ma kako velik i moćan, takvo što ne traži od čarobnika, gataoca ili zvjezdara.''' (JB)
Babilonski astrolozi nisu bili kadri pomoći kralju rastumačiti uznemirujući san. Ali Bog je blagoslovio svog odanog proroka Daniela darovima Svetoga Duha pa su ga doveli pred kralja da mu objasni san. U Bibliji piše: ''Daniel odgovori pred kraljem: "Tajnu koju istražuje kralj ne mogahu kralju otkriti mudraci, čarobnici, gataoci i zaklinjači; ali ima na nebu Bog koji objavljuje tajne i on je saopćio kralju Nabukodonozoru ono što će biti na svršetku dana. Evo tvoje sanje i onoga što ti se prividjelo na postelji: …'' (Daniel 2,27.28 JB) Božjom pomoći Daniel je kralju mogao protumačiti san.
Ako je potrebno da razumijemo zbunjujuće situacije u našem životu, razborito je da izbjegavamo zablude i zlo astrološkog vračanja. Bolje je da budemo svjesni kako ''ima na nebu Bog koji objavljuje tajne''. Kao Daniel i mi se možemo obratiti Bogu za pomoć. A u Bibliji imamo zajamčen savjet Njegove istine."
"Ne plači! ... Mladiću,tebi govorim,ustani!" (Lk.7,13)

Van mreže אֱמֶת(emeth) :)

• Jr. Member
  • Ja sam s vama u sve dane-do svršetka svijeta!
« Odgovor #2 poslato: Jun 01, 2014, 06:24:34 »
Kad budes mogao pogledaj ovo https://www.youtube.com/watch?v=Di70Rev_Njs  :jump:
"Ne plači! ... Mladiću,tebi govorim,ustani!" (Lk.7,13)

Van mreže teod1112

• Sr. Member
« Odgovor #3 poslato: Jun 01, 2014, 10:31:09 »
Horskop opisuje osobine za svaki horoskopski znak, i recimo, ono sto je opisano za mene je u POTPUNOSTI ono kakav sam ja, isto tako, moja devojka ima tacan karakter kakav joj i horskop opisuje. Takodje u mojoj porodici ljudi koji su istog znaka kao ja imaju identicne karaktere kao i ja. Zanima me sta je ovo onda? Da li Biblija nesto objasnjava o ovome? Naravno, onaj dnevni nedeljni i slicni horoskopi su glupost i samo zaglupljivanje ljudi, ali ovaj osnovni gde su opisani karakteri ne moze se reci da nemaju istine (u vecini slucajeva). Sta je to i po cemu su pisani?

Pozdrav!
Horoskop , vidovnjastvo i svaka vrsta prorostva van Bozije volje opasno je
Ima  dve vrste ljudi koji setime bave
1.Prvi su sarlatani koji su manje opasni , koji nemaju ni pojma o horoskopima , ali dobropoznaju psihologiju , i love lakoverne  ,i lako podvodljive ljude, govoreci im ono sto ovi zele da cuju ...Kao na primer/ ti si dobar jako covek, niko ne zna tvoje muke,nemas srece u zivotu, ljudi te ne razumeju itd itd .Narocito je uspesno ono ,,ti si jako dobar covek,, jer niko o sebi i ne misli da je los .I ti su opasni onoliko koliko ti para uzmu , pa na kraju otkrijes da su prevaranti sledi otreznjenje , sto na kraju i nije takolose

2.Drugi su mnogo opasniji.To su oni koji imaju manje ili vise uspeha u ezoteriji .Oni mogu da otkriju mnogo o tebi,mogu cak da predvide i buduce dogadjaje , da naizgled lece ljude,Ali njihova pogubnost je na duhovnoj strani. Jer nauka kojom se sluze djavolja je rabota.Zvezde i Horoskop mogu da predodrede necije sklonosti i karakter, ali to ne znaci da mi to treba i da sledimo. Jer ono sto nam je ,,sudbina po zvezdama,, to su plodovi greha.
Onaj ko prihvati Hrista i odrekne se sebe i svojeg greha, odrice se i ,,sudbine,, koje su mu zvezde preodredile. Onaj koji vise nije pod vlascu greha , nije ni pod vlascu sudbine koju je taj greh nosio.
Odgovori Mu Jovan govoreći: Učitelju! Videsmo jednog gde imenom Tvojim izgoni demone, koji ne ide za nama: i zabranismo mu, jer ne ide za nama.A Isus reče: Ne branite mu; jer nema nikoga koji bi imenom mojim čudo činio da može brzo zlo govoriti za mnom.
Jer ko nije protiv vas s vama je.

Van mreže Nikola141

• Newbie
  • *
« Odgovor #4 poslato: Maj 23, 2016, 19:43:22 »
Nijedan čovek nema predodređenu sudbinu.

Priče o predodređenoj sudbini nisu ništa drugo nego ljudske izmišljotine i gluposti.

Ne mogu zvezde niti planete bilo šta da predodrede.