Autor Tema: Petrolej  (Pročitano 60803 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže moreplovac

• Newbie
  • *
Odg: Petrolej
« Odgovor #15 poslato: Maj 14, 2012, 07:01:17 »
čitao sam dosta o ovome na netu... odličan za prevenciju.  koji petrolej je najbolji da se koristi?... pitam jer ga ima gotovo u svakoj farbari... hvala puno!  :)

Van mreže mstosic2002

• Newbie
  • *
« Odgovor #16 poslato: Maj 21, 2012, 08:38:54 »
molim vas za pomoć, kupila sam petrolej za rasvjetu... kako da ga procistim i dali ga mogu davati mom tati kao lijek? ne znam dali su ljudi iz vasih primjera koristili medicinski petrolej kojeg ima za nabaviti u Novom Sadu ili mu mogu dati i ovaj koji sam kupila u trgovini boja i lakova?
hvala puno

Van mreže HristosDolazi

• Moderator
  • Sr. Member
  • Adventista
« Odgovor #17 poslato: Maj 21, 2012, 10:35:06 »
Nemam puno iskustva sa ovim ali sam preko privatnih poruka od postavljaca teme saznao da treba procisceni medicinsksi petrolej. Ovaj iz trgovine nije bas pogodan za to. Toliko je koliko znam, ali ne mogu da kazem da sam ekspert za to.

Pozdrav
Bog je ljubav

Van mreže lavić

• Sr. Member
« Odgovor #18 poslato: Maj 26, 2012, 08:22:11 »
molim vas za pomoć, kupila sam petrolej za rasvjetu... kako da ga procistim i dali ga mogu davati mom tati kao lijek? ne znam dali su ljudi iz vasih primjera koristili medicinski petrolej kojeg ima za nabaviti u Novom Sadu ili mu mogu dati i ovaj koji sam kupila u trgovini boja i lakova?
hvala puno
Rekoh a to je svima poznato da je petrolej otrovna tečnost, međutim kao takav je ne uporedivo bolji od hemo terapije i može se piti kao prevencija par sedmica po kafenu kašičicu ujutru pre doručka ali bi bilo bilje ne doručkovati već piti čistu vodu. Može i nekoliko dana petrolej a onda gorka so ili soda bikarbona kafena uvršena u čaši vode ujutru koji dan pa ponovo pekija to relaksira organizam i još ako se klistirate u tom vremenu onda je to dobra kombinacija.

Mogu se piti sokovi ceđeni jer se time ubrzava čišćenje.
Petrolej kao jedna od opcija se duže vreme pije samo kod bolesti. Hvala Bogu evo sam još živ i na sebi eksperimentišem sa nečim još pa ako uspe javljam.
U ne dostatku belog petroleja koji se više ne proizvodi ili ga samo nema u prodaji od bombardovanja može i farbarski koji treba kroz vatu stavljenu u gazu procediti.

Molim vas dajte mi broj telefona ili adresu prodavnice u Novom Sadu gde ima da se kupi beli petrolej.....unapred zahvalan. Može na privatnu poruku.
Svako dobro.

Van mreže lavić

• Sr. Member
« Odgovor #19 poslato: Jun 05, 2012, 11:30:23 »
Molim sve čitaoce koji čitaju o petroleju da me ne pitaju ništa na PP već ovde na temi i odgovoriću.
Nisu svi koji pitaju dobronamerni niti iskreni, razumećete o čemu govorim a i farmacija ne voli ove stvari .....koga interesuje naći će ovde opisano sve što je potrebno a ima i mnogo drugih mesta na netu gde piše o istome.
Hvala na razumevanju.

Van mreže mario

• Newbie
  • *
« Odgovor #20 poslato: Jun 12, 2012, 11:35:51 »
pozz lavic

vidim da ignoriras moje privatne poruke,a htio sam samo obican savjet da dobijem,jel dobar petrolej koji se moze nabaviti u novome sadu ili je bolje obicni petrolej koji se moze kupiti u slobodnoj prodaji
 i jos me interesira,kakav je to bijeli petrolej o kojemu pises i jel to ista stvar kao onaj sto se kupuje u bojama ilakovima,mislim prodavaonicama
ako nije problem,da mi odgovoris na moje upite
e da,ako nisi nasao broj od ovih u novome sadu,javi mi ja cu ti ga poslati
srdacan pozdrav

Van mreže mario

• Newbie
  • *
« Odgovor #21 poslato: Jun 12, 2012, 11:40:28 »
zaboravih staviti i ovo,ja sam narucio iz novoga sada petrolej,koji ce mi stici do kraja tjedna,al me interesira,ako ga je netko vec koristio jel to taj medicinski procisceni petrolej i jeli on dobar za bolesti raka ili da taj petrolej se neuzima ,nego onaj iz prodavaonice
pozdrav svima

Van mreže lavić

• Sr. Member
« Odgovor #22 poslato: Jun 13, 2012, 10:43:05 »
pozz lavic

vidim da ignoriras moje privatne poruke,a htio sam samo obican savjet da dobijem,jel dobar petrolej koji se moze nabaviti u novome sadu ili je bolje obicni petrolej koji se moze kupiti u slobodnoj prodaji
 i jos me interesira,kakav je to bijeli petrolej o kojemu pises i jel to ista stvar kao onaj sto se kupuje u bojama ilakovima,mislim prodavaonicama
ako nije problem,da mi odgovoris na moje upite
e da,ako nisi nasao broj od ovih u novome sadu,javi mi ja cu ti ga poslati
srdacan pozdrav

Postavite broj ovde da bude ostalima od koristi.
Belog petroleja ovamo više nema i ne vidim potrebu pisati o nečemu što se ne proizvodi.
Pošto ste mi rekli da ste nabavili to znači da ga sad imate i ne vidim u čemu je problem....a ako ste planirali ga piti sigurno ste to i učinili a ako niste znači da ni nećete i tu moje reči šta god rekao nemaju smisla.
Pozdrav.

Van mreže lavić

• Sr. Member
« Odgovor #23 poslato: Jun 13, 2012, 10:48:23 »
zaboravih staviti i ovo,ja sam narucio iz novoga sada petrolej,koji ce mi stici do kraja tjedna,al me interesira,ako ga je netko vec koristio jel to taj medicinski procisceni petrolej i jeli on dobar za bolesti raka ili da taj petrolej se neuzima ,nego onaj iz prodavaonice
pozdrav svima
Petrolej je tečnost za osvetljenje ali pored el. energije ne vidim zašto bi koristili petrolej za osvetljenje?
A oni što su bolesni idu na hemo i zračenje zar ne...a koji imaju veru oni rade po svome.
Na gornja pitanja odgovor stoji u tekstu iznad još kad bi ga neko umesto nas pročitao....
Pitali ste da vam iznova napišem sve a pošto niste ni ovo ovde pročitali zašto bi ponovo pisao kad ni to nećete pročitati...koja svrha?

Van mreže lavić

• Sr. Member
« Odgovor #24 poslato: Jun 20, 2012, 07:55:11 »

,,pozdrav!
Medicinski petrolej, biljna apoteka "Biolak", Narodnog fronta 73, Novi Sad, tel: 021/468-372, radno vrijeme od 9-19h, subotom od
9-14h. Nadam se da sam pomogla
,,

Sa PP poruka nadam se od koristi.

Van mreže panter76

• Newbie
  • *
« Odgovor #25 poslato: Jun 26, 2012, 10:12:03 »
Postovani Lavic.ja sam vam se javljao u vezi petroleja kad je moja mama bila bolesna.ona je nazalost umrla pre 2 meseca.Hvala Vam na svim dobronamernim savetima sto pomazete ljudima u njihovim mukama i teskim trenucima,jer  medicina i farmacija samo zaradjuju na mukama bolesnih ljudi.ja jos cvrsto verujem u lekovitost petroleja cak imam knjigu malahova lecenje kerozinom,pa cu je postaviti da ljudi procitaju.
jos mi nije jasno,jednom ste spominjali da je iz ovog medicinskog petroleja izvadjeni teski metali,pa da li  je ovaj apotekarski iz Novog Sada isto ucinkovit ko i onaj obicni,jer ako su izvadjeni kakva korist od njega. farmacija ce sve uraditi da sprece tako jeftin lek.Veliki pozdrav

Van mreže lavić

• Sr. Member
« Odgovor #26 poslato: Jun 28, 2012, 12:27:38 »
Postovani Lavic.ja sam vam se javljao u vezi petroleja kad je moja mama bila bolesna.ona je nazalost umrla pre 2 meseca.Hvala Vam na svim dobronamernim savetima sto pomazete ljudima u njihovim mukama i teskim trenucima,jer  medicina i farmacija samo zaradjuju na mukama bolesnih ljudi.ja jos cvrsto verujem u lekovitost petroleja cak imam knjigu malahova lecenje kerozinom,pa cu je postaviti da ljudi procitaju.
jos mi nije jasno,jednom ste spominjali da je iz ovog medicinskog petroleja izvadjeni teski metali,pa da li  je ovaj apotekarski iz Novog Sada isto ucinkovit ko i onaj obicni,jer ako su izvadjeni kakva korist od njega. farmacija ce sve uraditi da sprece tako jeftin lek.Veliki pozdrav

Moje iskreno saučešće u bolu za gubitkom drage osobe.
Sećam se vas da smo razgovarali, voleo bih da smo to mnogo pre učinili ali....
Znate prijatelju mi ljudi smo takvi da tek onog momenta kad dođe do kraja onda tražimo izlaz umesto da blagovremeno razmišljamo o svemu.

Ne napred bolest kod svih isto, zavisi u kojoj je fazi i gde je žarište jer ni petrolej ne može negde tako brzo stići u potrebnoj količini. Znam za kerozin ima i to na netu već neko vreme nije problem postavi slobodno mada sam lično protiv kerozina jer je znatno agresivniji i štetniji.

Što se tiče vađenja teških metala to sam već vama rekao da petrolej ako nije u izvornom obliku onakvom kako ga posle rafinacije dobijamo on nema dejstvo. Zašto? Zato što oni petrolej destiluju i poznato je svima šta je destilacija tu skoro ni nema teških metala u maloj količini niti ulja o onom obliku niti je hemijska struktura ista.
Rekoh da su iz Mađarske nekad po 70 evra naplaćivali u tamnoj flaši petrolej destilovani čist profit ali bez efekta. Mirisao i pio sam za probu kod prijatelja i rekao tad da to mogu baciti jer može popiti celu litru neće imati efekta koliko dve supene kašike pravog pekija.

Povukli su iz bolnica i apoteka i iz rafinerija beli petrolej ...zašto...stvarno zašto su otrov povukli a ostavili zračenje i hemo terapije koje su čisto zdravlje...ako se neko seti neka ćuti.

Bog vas blagoslovio.

Van mreže mario

• Newbie
  • *
« Odgovor #27 poslato: Jul 01, 2012, 08:49:39 »
Ja ili stvarno ne razumijem ili zaista ovdje ispada da sam nepismen ili neznam sta vec,ali jel moze netko konkretno odgovoriti da li je ovaj petrolej iz novoga sada ucinkovit ili nije i jeli to taj petrolej koji je valjan i da li da se uzima ili bi bilo bolje da se u potragu za drugim
Hvala unaprijed svima koji nam zele svima skupa tu pomoci

Van mreže HristosDolazi

• Moderator
  • Sr. Member
  • Adventista
« Odgovor #28 poslato: Jul 01, 2012, 09:56:33 »
Mario,

Ocito da ovde nema nikoga iz Novoga Sada ko je upoznat sa tom terapijom i ko bi mogao da ti odgori na to pitanje. Zar oni koji ga prodaju ne mogu da ti kazu koliko je cist i ostale informacije?

Pozdrav
Bog je ljubav

Van mreže lavić

• Sr. Member
« Odgovor #29 poslato: Jul 03, 2012, 12:00:42 »
Ja ili stvarno ne razumijem ili zaista ovdje ispada da sam nepismen ili neznam sta vec,ali jel moze netko konkretno odgovoriti da li je ovaj petrolej iz novoga sada ucinkovit ili nije i jeli to taj petrolej koji je valjan i da li da se uzima ili bi bilo bolje da se u potragu za drugim
Hvala unaprijed svima koji nam zele svima skupa tu pomoci

Prijatelju izvini možda nisam bio dovoljno precizan pa ću ponoviti.
Beli petrolej koji je najbolji za te stvari više ovamo u Srbiji ne proizvode koliko sam ja obavešten niti ga ima u prodaji. Nekadašnji apotekarski odavno je povučen iz prodaje.
Sad ako kažeš da neko prodaje ,,apotekarski ,, danas treba pitati da li je destilovan jer to rade u Mađarskoj a možda se i ovde neko dosetio pa uzima novac ali to rekoh već da nema efekta.

Sad nisam zvao niti pitao u NS koju vrstu petroleja oni prodaju ako je a najverovatnije jeste destilovan onda to ne kupovati.
Svako dobro.